Doulalar İçin Yazı Atölyesi

Yazı Atölyesi

İlkini Mart 2023’te düzenlediğimiz Doulalar İçin Yazı Atölyesi’nin ikincisi Ekim ayında gerçekleşecek. Bu kez tüm doulaların katılımına açık olacak atölye, beş hafta boyunca uygulayacağımız yazma egzersizleri ile dolu dolu olacak.

Doulalar İçin Yazı ve İçerik Atölyesi programımızın ikincisi nihayet hazır! ☀️
Tüm doulaların katılımına açık olan atölye 2 Ekim haftasında başlıyor.

Yazmak, her birimizin içsel dünyasına yaptığı özgün bir yolculuk. Aynı zamanda kendimizi, derdimizi ve dünyamızı anlatmanın en doğal yollarından biri. İlkini Mart 2023’te düzenlediğimiz Doulalar İçin Yazı Atölyesi’nin ardından, ikinci programımız Ekim ayı için hazır.

Bu beş haftalık atölye, sadece yazma egzersizleri ile dolu olmayacak, aynı zamanda İçsel Doğum’dan aşina olduğumuz yöntemlerle, içsel bir keşif süreci de sunacak. Günlük yazma pratiği, şifalı yazma, sosyal medya içeriği oluşturma gibi konular üzerinde durulacak. Tüm doulalar için uygun bir ortamda, yazı evreninde yeni yollar keşfetmek üzere yeni katılımcıları bekliyoruz!

🌿 Daha iyi yazmak için kendimizi nasıl geliştirebiliriz?
🌿 Yazma ile ilgili inanç ve yargılarımızı, blokajları nasıl keşfedebiliriz?
🌿 Günlük tutma ve “şifalı yazma” pratiği nasıl yapılır?
🌿 Yazma becerilerini geliştirmek için yapılabilecek egzersizler
🌿 İçerik hazırlamamızı kolaylaştıran dijital araçları nasıl kullanırız?
🌿 Arama motorları ve sosyal platformlar bizden nasıl içerikler bekler?
🌿 İlgi çekici ve özgün içerikler hazırlamak için nelere dikkat edebiliriz?
🌿 Kendimizi ve işimizi sosyal medyada nasıl daha iyi anlatırız?

Atölye 5 hafta sürecek, haftada bir Çarşamba günleri, 2,5 saat süren 5 online buluşmadan oluşacak. (Uygun saatler, katılımcı anketleri sonucunda belirlenecek.)
Atölye boyunca aktif olarak yazı pratikleri ve içerik oluşturma çalışmaları yapacağız.
Atölyeyi tamamladığımızda tüm katılımcılar, günlük alıştırma yazıları için kendilerini motive edebilecekler. Aynı zamanda doula işleri için vizyon, misyon, niyet ve manifesto metinleri planlayacaklar, sosyal medya için hazırlayacakları içerikler de dosyalarında yer alacak.

Dolu dolu bir yazı atölyesi

Atölye kapsamında yazı pratiğinizi geliştirmeniz için, her hafta toplamda en fazla 3-4 saat alacak çalışmalar, egzersizler önerilecek. WhatsApp grubumuz üzerinden ilham, fikir ve soru-cevap paylaşımlarımız aktif olacak.

5 hafta süren online Yazı Atölyesi çalışmamıza katılmak için aşağıdaki linkteki başvuru formunu doldurabilir, daha fazla bilgi almak için doğrudan bana yazabilirsiniz.

Görüşmek üzere! 💞

Ön Başvuru Formu: https://forms.gle/efD7QWYJw1GwDChS8

E-posta ile ulaşın: info@holistikdoula.com

Instagram’da takipleşiyor muyuz?

@holistik.doula

Atölye kolaylaştırıcısı: Duygu İslamoğlu

Duygu 10 yıldır çeşitli platformlarda yazılarını yayınlıyor, içerikler üretiyor ve çeşitli yazıları düzenleme görevini üstleniyor.

Habertürk HT Hayat, Dijital Topuklar, Yuvaluna gibi platformlarda editör ve içerik direktörü olarak çalıştı, hem bu platformlarda hem de freelance olarak farklı platformlarda sosyal medya içeriği üretti. DOĞANA Doğumda Kadın Hakları Derneği ile hazırladığı projede video içerikler de dahil çeşitli içerikler kurguladı, üretti ve yayınladı.

12 yaşından beri günlük yazıyor olması bir tarafa, kendini “yazmadan duramayan” biri olarak tanımladığı çok oluyor. Yazmanın nasıl bir “hal” olduğu, ne tür bir enerji gerektirdiği ve nelere şifa olduğu üzerine sık sık kafa yoruyor.

İçindekiler

Diğer Yazılar

Doğumun tıbbileşmesi
Articles
Duygu İslamoğlu

#2: Doğumun Tıbbileşmesi Kadınları Nasıl Etkiliyor? | Bunun Üzerine Düşünelim Podcast

Üzerinde çalıştığım, araştırdığım, bakındığım konular üzerinde düşündüğüm, konuştuğum podcast serisi “Bunun Üzerine Düşünelim”i takdim ederim! İkinci bölümde, “Doğumun Tıbbileşmesi Kadınları Nasıl Etkiliyor” başlığı altında, doğumun doğal fizyolojik bir olaydan medikal bir prosedüre dönüşme sürecini ele alıyoruz.

Devamını Oku